Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto. Tradycja tego święta ma już ponad 20 lat. Hasło przewodnie tegorocznego święta: „Z książką ci do twarzy”. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniach 05.10.2020 ? 23.10.2020r. w naszej szkole odbył się konkurs dla klas I – III „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. Poziom artystyczny złożonych prac był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością.

Laureaci to uczniowie:

• 1 miejsce – Karol Manyś z 1a
  • 2 miejsce – Lidia Kaśczyszyn z 2a
  • 3 miejsce – Lena Mentel z 1a

Wyróżnienie otrzymali:

• Maja Babińska z 1a
  • Weronika Czarny z 1a
  • Zuzia Kochańska z 1a
  • Lenka Koleśnik z 2a
  • Karolina Kosowska z 1a
  • Kajetan Kurdziel z 1a
  • Marysia Mardyła z 3b

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za okazane zainteresowanie konkursem i zachęcamy do podejmowania dalszych działań konkursowych w Bibliotece Szkolnej.

Biblioteka Szkolna