List do rodziców uczniów klas I

Legnica, 04.02.2021

Szanowni Państwo!

Wasze dzieci są czytelnikami biblioteki szkolnej i mogą samodzielnie korzystać  z jej zbiorów. W naszej bibliotece jest wolny dostęp do półek, co oznacza, że każde dziecko, już od najmłodszych klas może  samodzielnie wybrać z półki książkę do czytania. Sprawia im to ogromną frajdę. Mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza. Zwracamy się do Państwa z prośbą o zachęcanie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki, gdyż jest to nie tylko miejsce, w którym na półkach piętrzą się sterty różnorakiej literatury, ale także integralna część naszej szkolnej społeczności.  Poniżej przedstawię powody, dla których warto namówić dziecko do korzystania ze zbiorów biblioteki.

1. DOSTĘPNOŚĆ

Biblioteka jest  dostępna  codziennie  dla całej społeczności szkolnej,  a korzystanie z jej zbiorów  jest bezpłatne.

1. KONTO BIBLIOTECZNE

Każdy uczeń ma założone konto biblioteczne,  dzięki temu może wypożyczać   różną  literaturę (lektury, bajki, baśnie, literaturę popularno-naukową).

1. BIBLOTEKARZE WIEDZĄ O KSIĄŻKACH ( PRAWIE) WSZYSTKO

Zanim dokonamy zakupu książek  słuchamy  opinii czytelników, śledzimy  nowości wydawnicze i panujące trendy a także czytamy recenzję. Jeżeli zatem ktokolwiek potrzebuje pomocy w wyborze dobrej książki,  wystarczy poprosić o pomoc bibliotekarza.  W każdym przypadku  jesteśmy w stanie doradzić w wyborze odpowiedniej  literatury.

1. DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

Nasi uczniowie biorą udział w wielu wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę (inscenizacje, konkursy recytatorskie, plastyczne, literackie, spotkania z ciekawymi ludźmi).Udział w tych wydarzeniach jest dobrowolny i  zapewnia  uczestnikom wiele atrakcji.

1. CISZA I SPOKÓJ

Do dyspozycji uczniów jest również czytelnia szkolna, gdzie można w  ciszy i spokoju poczytać, odrobić lekcję lub po prostu odizolować się od szumu  szkolnych  korytarzy.

1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Korzystanie z biblioteki wyrobi u dzieci poczucie odpowiedzialności. Każdy, nawet najmłodszy czytelnik czuje się wyjątkowy, ponieważ sam podejmuje decyzje o wypożyczonej literaturze i odpowiada za jej stan oraz terminowość zwrotu książek.

1. TO SIĘ PO PROSTU OPŁACA

Korzystając z biblioteki, nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup książek, a jednocześnie można być na bieżąco z nowościami wydawniczymi. Warto czytać w każdym wieku, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.