Tydzień Liczby Pi w naszej szkole

3,14 to pierwsze cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie. Termin nie jest przypadkowy – nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14. Za sprawą swojej niesamowitości liczbą Pi zajmują się nie tylko matematycy, ale również poeci, filmowcy, muzycy.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 4-8 zapoznawali się z liczbą π.  Mieli możliwość zagłębić się w historię liczby, zaznajomić się z ciekawostkami na jej temat.

Klasy 4. układały rymowanki matematyczne i plakaty z tabliczką mnożenia.

Klasy 5. rymowanki matematyczne i plakat figury i pola.

Klasy 6. pisały bajki matematyczne.

Klasy 7. i 8. nakręcały film reklamę „Matematyka w życiu,  czy jest nam potrzebna?”. Link do filmu: https://youtu.be/Dc6se5KB0ao?si=1zIFIPuAN5YcJDkw

Wytworzono:2024-03-26 08:11przez:
Opublikowano:2024-03-26 20:59przez: Ewa Skrzypczyk