Mistrz pięknego czytania – konkurs biblioteki

Dnia 18 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył konkurs czytelniczy pt. "Mistrz Pięknego Czytania". Uczestniczyli w nim najlepiej czytający reprezentanci klas drugich i trzecich, w sumie osiemnaście osób. Każdy z nich chciał się sprawdzić w konkursie ale też przezwyciężyć stres jaki towarzyszy podczas czytania. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W I części dzieci zaprezentowały głośne czytanie wcześniej przygotowanego przez siebie tekstu. Na tym etapie poziom był bardzo wyrównany. II etap polegał na odczytaniu wylosowanego tekstu przygotowanego przez bibliotekarza. Jury oceniała płynność, poprawność, wyrazistość i tempo czytania. Mistrzem czytania wśród uczniów klas II został Jakub Ziński z klasy 2C, natomiast wśród klas III najlepiej czytała Zuzanna Dębińska z klasy 3B.

Gratuluję laureatom i wszystkim biorącym udział w konkursie.

Wytworzono:2024-04-19 05:55przez:
Opublikowano:2024-04-19 12:50przez: Ewa Skrzypczyk