23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Dzień ten obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Nasza biblioteka również włączyła się w obchody tego święta przygotowując wystawkę pt. „STARYCH KSIĄŻEK CZAR”.  Zaprezentowano na niej najstarsze książki znajdujące się w naszej bibliotece oraz z prywatnych kolekcji. Czytelnicy mają okazję zobaczyć jak wygląda książka drukowana w latach 50 i 60 -tych oraz jak wyglądamy kiedyś ilustracje dla dzieci.                                                                                                                                              W dzisiejszej epoce cyfrowej, gdzie informacje są na wyciągnięcie ręki, urok tradycyjnych drukowanych książek często pozostaje niezauważony. Jednak wciąż są tacy, którzy doceniają piękno i nostalgię, jakie niosą ze sobą stare książki. Myślę, że każdy miłośnik i mol książkowy będzie miał co oglądać. Wystawa ta nie tylko celebruje piękno starych książek, ale także przypomina o znaczeniu bibliotek jako bram do wiedzy i kultury.

Zapraszam do biblioteki

Wytworzono:2024-04-23 21:12przez: