MAJOWE ŚWIĘTA

Na początku maja Polacy  obchodzą ważne rocznice i święta państwowe.

1 maja - Święto Pracy oraz  rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja - 233rocznica.

Ponieważ w tym roku przypada okrągła – 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w naszej szkole więcej działań skierowanych było na to wydarzenie. Każda klasa przygotowała plakat prezentujący wylosowane państwo należące do Unii oraz małe flagi, które później znalazły się na okolicznościowych wypiekach. Również podczas tradycyjnej audycji poprzedzającej święta przypadające na początku maja uczniowie mogli usłyszeć informacje związane z tym wydarzeniem.

3 Maja 1791 roku król Polski – Stanisław August Poniatowski, uchwalił Konstytucję Trzeciego Maja. Była to pierwsza konstytucja w Europie oraz druga na świecie po Stanach Zjednoczonych.

Z tej okazji w naszej szkole  pojawiła się na pierwszym piętrze  tematyczna tablica,  a we wtorek - 30 kwietnia społeczność szkolna miała okazję wysłuchać audycji dotyczącej tego szczególnego  dla historii Polski dnia.

Wytworzono:2024-05-05 09:13przez:
Opublikowano:2024-05-05 09:17przez: Ewa Skrzypczyk